• RSS
  • Facebook
  • Twitter
11
Kwiecień
Komentowanie nie jest możliwe
Comments

Europa Środkowa bez wątpienia jest regionem w którym można spotkać całe mnóstwo naprawdę ciekawych krajów. Polska należy tutaj naturalnie do zdecydowanie najlepszych przykładów, choć naturalnie warto czasami wybrać się za granicę, bo z racji niewielkiej odległości nie będzie to dla nas zbyt duży wydatek a z drugiej strony będziemy mogli w taki sposób zobaczyć sporo interesujących miejsc.
Do absolutnie najbardziej godnych uwagi propozycji na pewno należą tutaj Węgry, leżące stosunkowo niedaleko od Polski – oddziela nas tylko Słowacja. Pomimo tego, że nie jest to obecnie zbyt duży kraj, to jednak będziemy w nim mogli zobaczyć zarówno wiele pełnych uroku miast jak i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Budapeszt, który wszystkimi swoimi zabytkami potrafi wprawić w prawdziwy zachwyt osoby z nawet najbardziej wygórowanymi wymaganiami. W kwestii środowiska naturalnego do zdecydowanie najciekawszych miejsc należy tu słynne jezioro Balaton, które jest największym zbiornikiem wodnym tego typu w tej części Europy.
A zatem, Węgry bez wątpienia mają do zaoferowania sporo ciekawych rzeczy. Bardzo ciekawy może być również fakt, że Polacy i Węgrzy związani są ze sobą wspólną historią oraz wielowiekową przyjaźnią, więc wakacje w tym kraju będą jeszcze ciekawszą propozycją dla każdego z nas.
źródło: www.peterfuss.com.pl, http://samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, willsoor.com.pl

Inne wpisy:

Categories: Turystyka

Comments are closed.